Avon Kataloğu 2016

ikea katalog tekzen katalog» İKEA – ikea Kataloğu sayfası

İKEA – ikea Kataloğu

IKEA kataloğu 2015 yılına da bomba gibi giriyor. Firma bugün Avrupa’nın en büyük mobilya mağazalarından bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. IKEA İsveç kökenli ve bir çok ülkede temsilcilikleri bulunan uluslar arası bir mobilya mağazasıdır. İkea kataloğu vasıtasıyla düzenli olarak yüzlerce ürün sergileyerek, evlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler.

IKEA o kurulduğum yıllarda sahibi ve kurucusu olan Ingvar Kamprad 17 yaşında ve daha gençlik dönemlerinde olan bir insan olarak dikkat çekmekteydi. IKEA dünyanın en eski büyük mağazalarından bir tanesi olarak da dikkat çekmektedir. 1943 yılında kurulan şirket İsmini kurucunsun adı ve soyadının ilk harfleri ve doğup büyüdüğü yerlerin ilk harflerinden almıştır. (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd. )

IKEA ilk kurulduğu yıllarda Orijinal olarak kalemler, cüzdanlar, resim çerçeveleri, table trunnersler saatler, mücevherler ve naylon çoraplar satmaktadır. Bunlar o dönemin Avrupa’sında büyük bir ihtiyaç olarak görülmekteydi. IKEA marketler zincirinin sattırdığı ürünlere mobilya ürünlerinin eklenmesi ilk defa 1947 yılında olmuştur.ikea kataloğu

IKEA Mobilya alanında kendisini geliştirdikten sonra konsept değiştirerek başkalarının mobilyalarını satmaktan vazgeçmiştir. Konseptinde kendi mobilyalarını üretmek vardır artık. Bu konseptin tam olarak oturması ise 1955 yılına kadar varmıştır. 1955 yılında IKEA artık kendi mobilyalarını üreten büyük bir şirket halini almıştır. Şirketin her zaman içi desteklediği bir sloganı vardır ki o da Daha iyi yaşam için erişilebilir fiyata çözümler sloganıdır. İlk mobilyalarını posta yolu ile siparişle alan IKEA ilk mobilya mağazasını ise Almhult’da açarak mobilyalarını satmaya başladı.ç Bu mağaza aynı zamanda IKEA’nın ilk mobilya mağazası olma özelliğini de taşımaktadır. Bu mağaza diğer IKEA mağazaları için her zaman iyi bir örnek oldu.İsveç dışındaki ilk mağaza Norveç’te Oslo’nun dışında bir ilçe olan Asker’de 23 Mart 1963’de açıldı.

İKEA firmasının çoğu Avrupa üzerinde olmak üzere 43 ülkede 235 mağazası da bulunmaktadır. Ayrıca Amerika, Kanada, Asya ve Avustralya’da da bazı mağazalarının olduğunu söylemek gerekmektedir. Bunun yanısıra ikea kataloğu dünyanın her kesminden ilgi gördüğünden, internet vasıtasıyla dünyanın dört bir yanına ulaşmış durumda.

Takvim yaprakları 2005 yılını gösterdiğinde ikea 20’den fazla mağazasını da orta doğuya açtı. Burada İsrail ve diğer Ortadoğu ülkelerinde mağazaları bulunan ender büyük marketlerin başında gelmektedir.

Türkiye’de ise IKEA ilk defa 2005 yılının Mayıs ayında İstanbul’un Ümraniye ilçesinde açtığı mağaza ile hizmetlerini ülkemizde de sağlamaya başladı. Bu mağazayı 2006 yılında İzmir Bornova’da açılan mağaza ve ardından 2007 yılında İstanbul Bayrampaşa’da mağazasını açmıştır. 2008 yılında Bursa’da yeni bir mağaza açılmıştır. 2001 yılında ise Ankara’da yeni bir mağazası açılmıştır.

IKEA kataloğu, yaklaşık olarak 12.000 ürün içerip dünya üzerinde de 160 milyon tane baskıya sahip olan bir katalogdur. İKEA katalogları dünyada en fazla basılan yaygın basımlardan bir tanesi olarak da dikkat çektiğini söylemek gerekmektedir. Ayrıca bu katalog insanlara posta yolu ile ücretsiz olarak ulaştırılmaktadır.

IKEA, üreticiler ile OEM anlaşmaları yaparak kendi mağazaları için üretim yaptırır. Bununla beraber ürünler de-monte olarak satıldığı için hacimsel olarak az yer kaplarlar. Bu sayede ürünlerin nakliye, stoklama ve üretim maliyetleri minimumda tutulur. IKEA sattığı ürünlerin kalite/fiyat oranı sayesinde bugün dünyanın en yaygın mobilya mağaza zincirine sahiptir.

Bugün ülkemizde bir mobilya markası olarak bilinmektedir. Ancak bu kanı kısmen yanlış bir kanıdır. Yani IKEA tam olarak mobilya markası değildir. “IKEA bir mağazadır”. Ancak konseptini daha sonradan değiştirerek kendi markasını üreten bir Mobilya mağazası olarak dikkat çekmektedir. Bugün dünyada en fazla bayiliği bulunan Mobilya mağazaları arasında IKEA gelmektedir. İsveç tabanlı olan IKEA’nın ülkemizdeki hedefi ise daha fazla mağaza açabilmek ve daha fazla kullanıcılara ulaşabilmek için amaçlarına ulaşmaktır. Bu doğrultuda Online IKEA Kataloğu da firmanın titizlikle eğildiği konular arasında yer alır. Bu muhteşem ikea kataloğunu bu sayfanın üstünden kolayca inceleyebilirsiniz.

avon ağustos kataloğu 2016 avon temmuz kataloğu 2016 avon haziran kataloğu 2016 avon Nisan kataloğu 2016 avon Mart kataloğu 2016

Avon Kasım 2015 kataloğunu Online inceleme
Avon Eylül 2015 kataloğunu Online inceleme
Avon Ağustos 2015 kataloğunu Online inceleme
Avon Temmuz 2015 kataloğunu Online inceleme

avon temmuz K10 2015 fırsat broşürü sayfası
avon Son Yazılar